Dva tituly: ŠKODA přepisuje historii v APRC

APRC ŠKODA

ŠKODA může slavit: Český výrobce automobilů svým předčasným ziskem dvou titulů v Asijsko-pacifickém šampionátu FIA (APRC) přepisuje dějiny motoristického sportu. ŠKODA potřetí za sebou zvítězila v hodnocení značek a jezdců v APRC*.
Tovární jezdec Jan Kopecký (CZ) přitom rok po titulu v evropském šampionátu zvítězil v dalším kontinentálním mistrovství. Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem (CZ) dokonal svůj triumf suverénním úspěchem na „Rally Hokkaido“ v Japonsku.

​„Jsem přešťastný, že se nám opět podařilo získat oba kontinentální tituly v tomto pro nás tak důležitém regionu. Tím jsme dosáhli toho nejdůležitějšího cíle. Zvláště je potěšitelné, že s těmito úspěchy můžeme jet na finále sezóny v APRC, které se koná na našem nejdůležitějším trhu v Číně,“ komentoval výsledek šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek. Zvláště chválil nového šampiona Kopeckého, který po triumfech Chrise Atkinsona (AUS/2012) a Gaurava Gilla (IND/2013) dovršil hattrick českého výrobce v APRC.

„Pro Jana to byl premiérový rok v APRC, a získat za takto obtížných podmínek titul je neuvěřitelný výkon,“ řekl Hrabánek. Kopecký a Dresler téměř nemohli tomuto historicky významnému úspěchu uvěřit. „Děkuji týmu ŠKODA Motorsport a týmu ŠKODA MRF za jejich úžasnou podporu. Je neuvěřitelné, že po titulu mistra Evropy můžeme oslavovat další tak velký úspěch. Všechny soutěže této sezóny pro nás byly novinkou, ale postavili jsme se k tomu čelem a zvládli jsme to. A mimořádný kompliment patří mému spolujezdci Pavlu Dreslerovi - bez něj bych v lesích Asie a pacifické oblasti zabloudil,“ dodává 32letý Kopecký.

I v páté rally ukázal pevné nervy a nadchl desetitisíce diváků podél trati. Po 222,28 kilometrech na 18 rychlostních zkouškách zvítězila posádka Kopecký/Dresler s velkým náskokem. Po triumfu na Nové Kaledonii a v Austrálii to byl již třetí úspěch v sezóně APRC z pěti soutěží.

Při rally na Novém Zélandu a v Malajsii zvítězila druhá dvojice s vozem ŠKODA - Gaurav Gill/Glenn Macneal (IND/NZ). Obhájce titulu a loňský vítěz v Japonsku až do sedmé rychlostní zkoušky této tradiční rally na ostrově Hokkaido před svým týmovým kolegou těsně vedl, pak ale vyjel z trati a soutěž nedokončil. „Samozřejmě bych rád titul obhájil, ale chci Janovi férově pogratulovat k úspěchu. Titul je v těch správných rukou. Těší mne, že jsem mohl značce ŠKODA přispět k zisku titulu ve značkách,“ komentoval Gill triumf v Japonsku. 

Pro českého výrobce automobilů mají starty v APRC velký význam. Platí, že dále zvyšují povědomí o značce na mezinárodních trzích - zejména na největším trhu značky ŠKODA v Číně, kde se v listopadu koná finále této sezóny APRC. ŠKODA chce zvýšit svůj celosvětový prodej v následujících letech na minimálně 1,5 milionu vozů za rok a přidat zejména na rostoucích asijských trzích.

Dva tituly v APRC jsou pokračováním úspěšné série legendárního vozu ŠKODA Fabia Super 2000. Letos již získal tři národní tituly: Freddy Loix, který v červnu vyhrál se špičkovým vozem s pohonem všech kol z Mladé Boleslavi závod mistrovství Evropy v rally ve své vlasti, si zajistil belgický mistrovský titul. Předtím vyhrál šampionát v Portugalsku Pedro Meireles, podporovaný portugalským importérem vozů ŠKODA. Navíc si velice zkušený Raimund Baumschlager zajistil s vozem Fabia Super 2000 svůj již dvanáctý mistrovský titul v rally v Rakousku. V ERC, kde vede tabulku tovární jezdec ŠKODA Esapekka Lappi (FIN) před svým kolegou u této značky, Seppem Wiegandem (D), by mohl přibýt další titul.

* S výhradou potvrzení ze strany FIA.

Číslo pro „Rally Hokkaido“: 15

Na 15 z celkových 18 rychlostních zkoušek „Rally Hokkaido“ byli oba piloti z týmu ŠKODA MRF nejrychlejší ze všech účastníků APRC. Jan Kopecký byl v čele klasifikace jedenáctkrát, Gaurav Gill dosáhl nejlepšího času čtyřikrát.


Kalendář APRC 2014:
11.–13. dubna: Rally Whangarei – Nový Zéland
16.–18. května: Rally New Caledonia – Nová Kaledonie
20.–22. června: Rally Queensland – Austrálie
15.–17. srpna: Rally Malaysia – Malajsie
26.–28. září: Rally Hokkaido – Japonsko
7.–9. listopadu: Rally China – Čína

 

Škoda Fabia bazar

© 2011 - 2022 Copyright Jan Vosátka. Kontakt, reklama: admin@fabiaauto.cz

Tato stránka používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. POKUD S TÍM NESOUHLASÍTE TENTO WEB NEPOUŽÍVEJTE! Další informace

auto