Hänninen s Fabií Super 2000 zvítězil v turecké Bosphorus rally

- Hänninen s Markkulou si upevnili vedení v hodnocení mistrovství Evropy (ME)
- Třetí vítězství v letošním ME pro finskou posádku týmu ŠKODA Motorsport
- Třetí skončil trojnásobný mistr Evropy Rossetti s privátní Fabií Super 2000​

Juho Hänninen s Mikko Markkulou zvítězili přesvědčivým způsobem v turecké rally a upevnili si vedení v hodnocení mistrovství Evropy (ME). Letos tak slaví již třetí prvenství v ME.

První šotolinová soutěž evropského šampionátu v rally uzavřela zároveň jeho první polovinu. Juho Hänninen komentuje svůj další skvělý letošní výsledek: „Jsme šťastní za vítězství, společně s Mikkem jsme zúročili naše zkušenosti se šotolinovým povrchem. Na neznámé a uklouzané trati plné kamenů hrozilo neustále nebezpečí defektu pneumatiky. Bylo velké horko, rychlé pasáže se tu prolínají s technickými úseky, trať je plná skoků, ale zvládli jsme vše na jedničku. Velký dík patří všem členům týmu.“

Na druhém místě turecké rally, jež se jela blízko Istanbulu v asijské části Turecka a byla rozdělena do tří dnů, skončil se ztrátou 1:28.9 domácí pilot Yagiz Avci s Fordem Fiesta Super 2000, který zná místní tratě dokonale z předešlých startů. Třetí příčku obsadil úřadující mistr Evropy Luca Rossetti s privátní Fabií Super 2000.

Mistrovství Evropy pokračuje další soutěží na Madeiře 26.-28. července.