Jaké zimní pneumatiky na Škodu Fabii?

zimní pneumatiky na Škodu Fabii

Nejtypičtějšími rozměry zimních pneumatik pro Škodu Fabia jsou 175/65 R14, 185/60 R14, 175/70 R14, 195/55 R15 a 205/45 R16, přičemž se rozměr může lišit u jednotlivých modelů. Další rozměry pro speciální modely Fabie jsou rozměry 185/60 R15 (Greenline) a 205/40 R17 (RS, Monte Carlo, Scout). Škoda Fabia má mnoho rozměrů a typů doporučených pneumatik, svůj rozměr však bezpečně naleznete ve vašem Velkém technickém průkazu.

V tomto článku porovnáme 5 zimních pneumatik o rozměru 175/65 R14 82 T, které byly testovány ÚAMK v letošním roce 2014 a skončili na předních příčkách. O třetí místo se dělí hned 3 zimní pneumatiky, kdo však obsadil první příčky?

Hankook Winter i*cept RS W442

Zimní pneumatiky Hankook Winter i*cept RS W442 se umístily na pomyslném třetím místě spolu s dalšími výrobci. Tyto pneumatiky od jihokorejského výrobce jsou určeny pro nejextrémnější zimní podmínky a jejich přilnavost na ledu je vynikající. Dezén zimní pneu Winter i*cept RS W442 umožňuje bezpečnější jízdu na mokru a sněhu, podélné drážky účinně odvádí vodu z kontaktní plochy a starají se o co nejdokonalejší záběr. Široký běhoun s maximální kontaktní plochou zlepšuje ovladatelnost na mokru a sněhu a tím vděčí zimní pneumatiky Winter i*cept RS W442 za nižší hlučnost a komfortnější jízdu. Zároveň se výrobci podařilo snížit valivý odpor, což znamená i nižší spotřebu a menší emise CO2. Pokud hledáte pneumatiky s vynikající přilnavostí, Winter i*cept RS W442 jsou pro vás to pravé.
Hankook Winter icept RS W442

Sava ESKIMO S3+

Slovinský výrobce zimních pneumatik ESKIMO S3+ nabízí výborný výkon, komfort, spolehlivost a především i nízkou cenu. Pneumatiky, které skončily taktéž na pomyslném třetím místě, jsou tedy určeny pro majitelé vozů nižší a střední třídy a přesto neztrácejí na kvalitě ani na spolehlivosti a bezpečnosti při jízdě na mokru a sněhu. Zimní pneumatiky Sava ESKIMO S3+ lze obout na rodinné i menší, mají inovovanou silikovou směs, která poskytuje lepší přilnavost i v nízkých teplotách a jejich směrový dezén, tři hluboké podélné drážky i indikátory opotřebení zajišťují bezpečnou jízdu. Při sledování indikátorů na dezénu pneu má řidič jasný přehled opotřebení na minimální hloubku, která je stanovena na rozměr 4 mm. Díky optimalizovanému tvaru a inovované směsi mají tyto pneumatiky i delší životnost. Pokud hledáte bezpečné pneumatiky pro zimní období a nechcete za ně zbytečně utrácet, Sava ESKIMO S3+ jsou tou pravou volbou.

Sava Eskimo S3+

 

Firestone Winterhawk 3

O pomyslné třetí místo se dělí i pneumatiky od amerického výrobce, které sázejí zejména na svůj záběr a brzdné vlastnosti na kluzkém povrchu. Pneumatiky mají dezén se šípovitým vzorkem, skvělý záběr na sněhu a dokonalé přilnavosti napomáhá také běhounová směs, která má v sobě částice oxidu křemičitého. Vodu pak pneumatiky Firestone Winterhawk 3 odvádí obvodovými drážkami a lamelami, což zajišťuje skvělý záběr i brzdné vlastnosti – odvod vody tak patří mezi nejsilnější vlastnosti. Nová lamelová technologie nepřináší jen zlepšení v oblasti výkonu, ale také v bezpečnosti a především v délce životnosti pneumatiky. Vlastnosti jsou stabilnější a tím je i jízda bezpečnější a komfortnější. Pokud chcete výborné pneumatiky do zimních měsíců, Firestone Winterhawk 3 jsou velmi dobrou volbou.
Firestone Winterhawk 3

Dunlop SP Winter Response 2

Na druhém místě v testu ÚAMK skončila velmi vyrovnaná pneumatika Dunlop SP Winter Response 2, která je bravurní zejména v ovladatelnosti na mokru, sněhu i zledovatělém povrchu. Symetrický dezén je oproti předchůdcům této pneumatiky vybaven lepší technologií a získal také delší životnost díky nejnovějším poznatkům ve vývoji. Pneumatika má také nižší spotřebu paliva, nižší valivý odpor a vyznačuje se výbornými vlastnostmi na sněhu a mokru. Pneumatiky Dunlop jsou ve světě sportu i běžných dopravních prostředků synonymem pro velmi kvalitní a komfortní jízdu. Tato zimní pneumatika předvedla v testu vynikající všestranné vlastnosti a je tedy výbornou volbou pro proměnlivé počasí v Čechách.

Dunlop

Continental ContiWinterContakt TS 850

Hledáte-li špičkové zimní pneumatiky, které skončily v testu na prvním místě, Continental ContiWinterContakt TS 850 jsou výbornou volbou. Tyto pneu se směrovým dezénem a plochým profilem poskytují automobilům střední třídy vyšší bezpečnost na ledu i na mokré vozovce v zimních měsících. Má zdokonalené jízdní vlastnosti na mokru, ale tatkéž lepší ovladatelnost na suchu. Také Continental ContiWinterContakt nestojí mimo trend „eko“ a snížil u této pneumatiky valivý odpor. Díky konceptu běhounu má skvělý záběr v zimních podmínkách a jednotlivé bloky mají maximum záběrových hran, blíže ke středu běhounu pak přechází do ostřejšího úhlu, který je lepší pro jízdu na náledí. Pneumatiky Continental zvítězily již v několika nezávislých testech a patří mezi špičku a kvalitu ve výrobcích zimních pneumatik.

Continental ContiWinterContact TS850

Škoda Fabia bazar

© 2011 - 2022 Copyright Jan Vosátka. Kontakt, reklama: admin@fabiaauto.cz

Tato stránka používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. POKUD S TÍM NESOUHLASÍTE TENTO WEB NEPOUŽÍVEJTE! Další informace

auto