Operativní leasing se hodí nejen pro velké firmy

Chcete-li se starostem o provoz automobilu věnovat co možná nejméně, vyplatí se uvažovat o operativním leasingu. A nemusíte zrovna provozovat obrovský firemní park – operativní leasing má smysl i pro menší podnikatele nebo živnostníky.

Hlavní devizou operativního leasingu je fakt, že veškerá péče o automobil jde zcela mimo jeho koncového uživatele. Auto je majetkem leasingové společnosti, která zajišťuje servis, pojištění, platbu za silniční daň nebo třeba výměnu zimních a letních pneumatik.

Další plus zejména pro živnostníky a podnikatele představuje fakt, že pro pořízení nového automobilu nejsou nutné jakékoliv počáteční investice. Dojde pouze ke stanovení zpravidla měsíčního poplatku za pronájem automobilu (který je samozřejmě daňově odečitatelným nákladem) a tím celá věc pro zákazníka končí – už pouze jezdí, platí palivo a o nic dalšího se nestará. Součástí operativního leasingu je navíc obvykle také asistenční služba, náhradní vůz v případě poruchy a podobně. Konkrétní podmínky pak záleží na dohodě.

Po ukončení operativního leasingu je možné vůz od leasingové společnosti odkoupit, nicméně málokdo z řad uživatelů tak činí – raději přejde na další nové auto a další období operativního leasingu.

V Česku patří k absolutně nejprodávanějším vozům do operativního leasingu Škoda Octavia, oblíbená jako referentský vůz je také Škoda Fabia. Přesně mezi nimi stojí cenově i velikostně Škoda Rapid a Rapid Spaceback, který pro mnoho zákazníků představuje nejvhodnější kompromis užitné hodnoty, image a ceny. Většinový podíl tvoří u všech modelů vznětové motory, zážehové jsou pořizovány víceméně pouze pro fabie.

Pro sjednání operativního leasingu doporučujeme využít např. služeb společnosti Auto Opat, která se na vozy ŠKODA specializuje.

Škoda Fabia

Srovnejte si povinné ručení i havarijní pojistku online na jednom místě a ušetřete tisíce!

Luxusní nemovitosti Praha FARAON reality

 

Zimní pneumatiky na Škodu Fabii

© 2011 - 2017 Copyright Jan Vosátka. Kontakt, reklama: admin@fabiaauto.cz

Tato stránka používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. POKUD S TÍM NESOUHLASÍTE TENTO WEB NEPOUŽÍVEJTE! Další informace

auto