Proč je správné mít povinné ručení sjednáno?

ŠKODA FABIA

Máte osobní automobil, nebo jiný dopravní prostředek? Pokud ano, myslete na to, že se vás týká povinnost mít sjednané povinné ručení. To vám dnes nařizuje zákon. Pokud tuto povinnost nesplníte, může se dostat do celkem velkých problémů. A jakého rázu? Tím prvním je určitě povinnost hradit příspěvek do takzvaného fondu nepojištěných. Ten vám je účtován za každý den, kdy pojistnou ochranu nemáte. Pamatujte na to, že výše daného příspěvku je vždy větší, než jakákoliv pojistka, která aktuálně na našem trhu existuje. Proto absencí pojištění odpovědnosti rozhodně neušetříte. Nehledě na možné úrokové sazby a sankce, pokud daný příspěvek poctivě nesplácíte.

Povinné ručení uhradí škody, které způsobíte

Dále nezapomínejme ani na druhý důvod, proč je třeba mít povinné ručení sjednáno. Když se podíváme na to, jak daná pojistka funguje, musíme říci, že hradí škody. A to všechny, které způsobíme. Mohou to být třeba škody na majetku, stejně jako na zdraví. Když jsme pojištěni, uhradí dané škody pojišťovna. Pokud ale nejsme, je třeba je hradit z vlastní kapsy. A i u běžných nehod to mohou být například statisíce. Pokud se jedná o nehodu skutečně velkou, nejsou výjimkou ani desítky milionů korun, které budeme muset platit. Přitom nás mohla ochránit pojistka, která nás vyšla třeba jenom na pár stovek ročně.

Přečtěte si také: Proč si sjednat povinné ručení online

Riskujete také pokuty

Pokud konkrétní pojištění nemáte, je třeba říci, že se vystavujete i riziku pokuty. Pokud vás při běžné silniční hlídce zastaví policie, chce vidět takzvanou zelenou kartu. Je to potvrzení toho, že máte povinné ručení sjednáno. Pokud ho sjednáno nemáte, je jasné, že vám může být vyměřena pokuta. Její výše nemusí být nijak malá a tak je třeba myslet právě na to, že když si pojistku sjednáte, můžete celkem zajímavou sumu ušetřit. Neopomíjejme totiž i to, že pojistné může také vyjít levněji, než výše jedné konkrétní pokuty.

Přečtěte si také: Co nám může nabídnout povinné ručení porovnání?

Škoda Fabia bazar

© 2011 - 2022 Copyright Jan Vosátka. Kontakt, reklama: admin@fabiaauto.cz

Tato stránka používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. POKUD S TÍM NESOUHLASÍTE TENTO WEB NEPOUŽÍVEJTE! Další informace