Rally 1000 Miglia: Hänninen je v polovině soutěže třetí

- Hänninen bojuje s domácími piloty
- Pořadí po 1. dni:1. Basso, 2. Andreucci , 3. Hänninen
- Rally 1000 Miglia je druhou soutěží letošního evropského šampionátu
- Jan Kopecký startuje souběžně na šumavské rally

Tým ŠKODA Motorsport bojuje tento víkend premiérově na dvou frontách současně. Posádka Hänninen/Markkula svádí tuhé souboje s domácími piloty na Rally 1000 Miglia, druhém podniku evropského šampionátu. Po první etapě figuruje na třetí pozici. Kopecký s Dreslerem startují souběžně v rámci českého mistrovství na Rally Šumava.

Rally 1000 Miglia v okolí italského města Brescia poznamenává deštivé počasí. To ještě více umocňuje náročnost technické tratě se spoustou po sobě rychle jdoucích zatáček, tolik typických pro italské soutěže. Juho Hänninen startuje na Rally 1000 Miglia poprvé, oba jezdci v pořadí před ním patří k domácí špičce a v minulosti již místní rally několikrát vyhráli (zatím vedoucí Basso tři vítězství, druhý Andreucci dokonce pět). Na čtvrtém místě za Hänninenem je po první etapě Scandola z týmu ŠKODA Italia Motorsport.

Juho Hänninen: „Naše očekávání se naplnila, Rally 1000 Miglia je těžká soutěž a silní jsou zde domácí matadoři. Jet poprvé soutěž s tolika zatáčkami a navíc proměnlivým počasím je obtížné, nicméně po první dni jsme víceméně spokojeni.“

Italská rally pokračuje v sobotu finálním dnem se šesti rychlostními zkouškami a 130 kilometry. Rally Šumava začala dnes večer a výsledky prvního dne budou známy o půlnoci. Obě soutěže končí v sobotu přibližně ve stejný čas.

Škoda Fabia bazar

© 2011 - 2022 Copyright Jan Vosátka. Kontakt, reklama: admin@fabiaauto.cz

Tato stránka používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. POKUD S TÍM NESOUHLASÍTE TENTO WEB NEPOUŽÍVEJTE! Další informace

auto