ŠKODA FABIA: ÚSPĚŠNÝ MODEL S OSVĚŽENÝM DESIGNEM A NOVOU TECHNIKOU

- Design úspěšného modelu charakterizuje výraznější příď a záď
- Pozměněné tříválcové motory jsou nově vybavené filtrem pevných částic
- Nabídku asistentů obohacují systémy zjednodušující řidiči změnu jízdního pruhu, vyjíždění z parkovacího místa a zapínání dálkových světel
- Modernizovaný interiér, osmnáctipalcová kola k dispozici na přání pro karosářskou verzi hatchback, nové prvky Simply Clever

Čtyři roky po uvedení třetí generace na trh prošla ŠKODA FABIA modernizací, která přinesla nové designové prvky a technické novinky. Poprvé FABIA nabízí LED přední světlomety, LED zadní skupinové svítilny a osmnáctipalcová kola z lehké slitiny dostupná pro karosářskou verzi hatchback. Designéři dali nový ráz sdruženému panelu přístrojů a přidali do nabídky nové materiály sedadel zajišťující svěží vzhled a pohodlí interiéru. Rozšířena byla i nabídka asistenčních systémů a prvků Simply Clever. Portfolio motorů zahrnuje tři agregáty, jejichž výkonové spektrum sahá od 55 kW (75 k) do 81 kW (110 k). Motor 1,0 MPI o výkonu 44 kW (60 k) naběhne v průběhu roku. Oba motory TSI jsou nově vybaveny filtrem pevných částic.

ŠKODA FABIA - přehled novinek:

› Design: Příď, záď a maska chladiče mají dynamičtější a celkově výraznější vzhled; nabídka kol z lehké slitiny nově zahrnuje i osmnáctipalcová kola, která jsou k dispozici pro karosářskou verzi hatchback. Díky atraktivnímu ColourConceptu si mohou zákazníci individuálně přizpůsobit barevné provedení vozu volbou černého, bílého nebo stříbrného provedení střechy, A sloupků, vnějších zpětných zrcátek a kol z lehké slitiny.

› Pohonné jednotky: Motorová paleta zahrnuje jeden tříválcový benzinový motor MPI a dva tříválcové motory TSI o objemu 1,0 l. Oba motory TSI jsou nově vybaveny filtrem pevných částic.

› LED technologie: Na českém trhu mají všechny vozy ŠKODA FABIA ve standardní výbavě LED světla pro denní svícení. LED přední světlomety a LED zadní skupinové svítilny jsou součástí standardní výbavy pro výbavový stupeň Style a pro model ŠKODA FABIA MONTE CARLO.

› Asistenční systémy: Již tak rozsáhlá škála prvků aktivní a pasivní bezpečnosti se rozrostla o nové asistenční systémy, které pomáhají řidiči při změně jízdního pruhu, vyjíždění z parkovacího místa a přepínání mezi dálkovými a potkávacími světly. Tyto systémy byly donedávna běžně výsadou vozů vyšších tříd.

› Interiér: Palubní desce vévodí přepracovaný sdružený panel s novým vzhledem kruhových přístrojů a displejů, které jsou nyní lépe čitelné. Celkový dojem umocňují nové dekorační prvky a kvalitnější materiály. V závislosti na výbavovém stupni mají sedadla dvoubarevné vzory potahových látek nebo mohou být potažena kombinací mikrovlákna (Suedia) a látky. Kontrastní švy dodávají interiéru výjimečný vzhled.

› Komfortní prvky: Díky nové komfortní funkci lze dlouhým stisknutím ovládacího tlačítka ve výplni dveří automaticky zavírat a otevírat každé elektricky ovládané okno. Tuto funkci mají všechna elektricky ovládaná okna. Kromě toho lze také otevřít a zavřít všechna elektricky ovládaná okna najednou podržením tlačítka zamknutí nebo odemknutí vozu na klíči s dálkovým ovládáním. Nové osvětlení odkládací schránky ve středové konzoli je součástí standardní výbavy výbavového stupně Style a varianty MONTE CARLO.

› Infotainment: Infotainment systém Amundsen nabízí prostřednictvím balíčku služeb Infotainment Online funkce konektivity, dále Wi-Fi hotspot a díky ŠKODA Media Command 2.0 propojení až se dvěma tablety na palubě. Služby ŠKODA Connect umožňují díky smartphonu, chytrým hodinkám nebo přes webové rozhraní na dálku vůz zamknout a odemknout. Novinkou v nabídce je i infotainment systém Swing Plus s 6,5“ barevným displejem.

› Simply Clever: ŠKODA FABIA nabízí mnoho prvků Simply Clever. Nové jsou dva USB konektory pro cestující na zadních sedadlech nebo odnímatelná LED svítilna v zavazadlovém prostoru modelu ŠKODA FABIA COMBI.

› ŠKODA FABIA MONTE CARLO: Lifestylová varianta nabízí originální vzhled exteriéru i interiéru. Přední spoiler, střešní spoiler a zadní difuzor jsou vždy v černé barvě. Oba B sloupky a nástupní lišty zdobí plaketka MONTE CARLO. Boční prahy jsou v černém provedení. Palubní desku zdobí nová dekorační lišta v dekoru Carbon. Optickým odkazem na svět motorsportu jsou bílými konstrastními švy zdobená sportovní sedadla potažená kůží s karbonovým vzhledem společně s červenými švy ve výplni předních dveří a na středové opěrce, která je dostupná na přání.

Škoda Fabia bazar

© 2011 - 2022 Copyright Jan Vosátka. Kontakt, reklama: admin@fabiaauto.cz

Tato stránka používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. POKUD S TÍM NESOUHLASÍTE TENTO WEB NEPOUŽÍVEJTE! Další informace