Vítězství Lappiho ve Švýcarsku přineslo značce ŠKODA předčasně zisk evropského titulu*

Mistrem Evropy v rally bude i v tomto roce jezdec s vozem ŠKODA Fabia Super 2000. Tovární piloti Esapekka Lappi/Janne Ferm svým vítězstvím na „Rallye International du Valais“, předposledním podniku mistrovství Evropy FIA v rally (ERC), posílili své vedení v celkové klasifikaci. O titul v ERC pro jezdce a spolujezdce je mohou připravit jen jejich kolegové Sepp Wiegand/Frank Christian. Tato posádka z týmu ŠKODA AUTO Deutschland dojela na soutěži ve švýcarském kantonu Wallis do cíle na třetím místě.

​„Blahopřeji oběma dvojicím k vynikajícímu výsledku“, řekl šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek. „Oba naše vozy ŠKODA Fabia Super 2000 opět fungovaly jako švýcarské hodiny. To, že se oba vozy dostaly na pódium, je výsledek profesionálního výkonu celého týmu během tohoto víkendu. Velice nás těší, že o titulu v ERC se nyní rozhodne mezi dvěma posádkami s vozy ŠKODA. Vedle úspěchů v APRC a již tří národních mistrovských titulů v roce 2014 je tento výsledek v ERC další zlatou kapitolou v úspěšné historii vozu ŠKODA Fabia Super 2000.“

„Rallye International du Valais“ byla podruhé za sebou zcela ve znamení značky ŠKODA. Již v loňském roce vyhrála tento podnik ERC ve švýcarských Alpách posádka Lappi/Ferm a letos byly vozy ŠKODA po všechny tři dny rally na čele. Ze čtvrtka na pátek přenocovali Wiegand/Christian poprvé jako vedoucí jezdci soutěže ERC, poté druhý den převzali vedení Lappi/Ferm a na tomto místě zůstali až do cíle v sobotu večer.

„Celý víkend pro nás měl skvělý průběh“, řekl Lappi. „Já i Janne jsme velice hrdí, že jsme ve Švýcarsku vyhráli podruhé. Chtěl bych poděkovat celému týmu za vynikající práci. Teď máme velice dobrou pozici v šampionátu a na poslední podnik na Korsice pojedeme s velice dobrým pocitem.“ Po úspěchu v Lotyšsku a Severním Irsku je to pro finskou posádku již třetí vítězství v ERC v tomto roce.

„Byla to pro nás mimořádně náročná rally“, řekl Wiegand po svém čtvrtém pódiovém umístění v ERC v této sezóně. „Odstartovali jsme dobře, ale pak jsme například s defektem pneumatiky v pátek měli prostě smůlu. O to větší máme radost, že jsme zde dojeli na třetím místě. Já a Frank tak dokonce máme ještě šanci vyhrát mistrovství Evropy.“

Zatímco souboj o korunu v ERC je ještě otevřený, rozhodnutí o titulu v Asijsko-pacifickém mistrovství FIA (APRC) již padlo. ŠKODA potřetí za sebou zvítězila v hodnocení značek a jezdců v APRC*. Tovární jezdec značky ŠKODA Jan Kopecký si navíc předčasně zajistil titul pro jezdce - před svým týmovým kolegou Gauravem Gillem, který vyhrál toto mistrovství v loňském roce. Mistr Evropy Kopecký je prvním pilotem rally, který během dvou po sobě jdoucích let nejprve vyhrál ERC a poté APRC. Velké finále sezóny APRC se koná 8. a 9. listopadu v Číně, která je největším trhem značky ŠKODA.

Tato vítězství a zisky titulů jsou neoddělitelně spojeny s úspěšným modelem Fabia Super 2000. Tento špičkový vůz s pohonem čtyř kol z Mladé Boleslavi je úspěšný i v národních mistrovstvích v rally. Zkušený belgický jezdec „Fast“ Freddy Loix, který v červnu vyhrál s vozem Fabia Super 2000 závod mistrovství Evropy v rally ve své vlasti, si zajistil belgický mistrovský titul. Předtím vyhrál šampionát v Portugalsku Pedro Meireles, podporovaný zastoupením značky ŠKODA Portugalsko. Navíc si velice zkušený Raimund Baumschlager zajistil s vozem Fabia Super 2000 svůj již dvanáctý mistrovský titul v rally v Rakousku.

* Podmíněno potvrzením FIA.

Číslo dne: 6

Esapekka Lappi má před finále sezóny ERC nejlepší vyhlídky na vítězství v mistrovství Evropy v rally. Pokud finský jezdec získá při posledním podniku roku na Korsice minimálně šest bodů do mistrovství, zajistí si 23letý pilot z Naarajärvi první mezinárodní titul.

„Rallye International du Valais“ - konečné výsledky

1. Lappi/Ferm (FIN/FIN), ŠKODA Fabia Super 2000            2.46.22,4 hod.
2. Breen/Martin (IRL/GB), Peugeot 208 T16 R5                       + 42,0 s
3. Wiegand/Christian (D/D), ŠKODA Fabia Super 2000            + 3.04,1 min.
4. Hirschi/Landais (CH/F), Peugeot 208 T16 R5                       + 4.10,2 min.
5. Burri/Ferrero (CH/F), Ford Fiesta R5                                   + 4.17,8 min.
6. Consani/Vilmot (F/F), Peugeot 207 S2000                           + 4.24,8 min.
7. Althaus/Ioset (CH/CH), ŠKODA Fabia Super 2000                + 5.56,9 min.
8. Perroud/Marchand (CH/CH), ŠKODA Fabia Super 2000        + 6.22,5 min.
9. Gonon/Horgnies (CH/CH), Subaru Impreza R4                     + 7.08,9 min.
10. Radoux/Gregoire (CH/CH), Ford Fiesta R5                        + 9.53,5 min.

 

Škoda Fabia bazar

© 2011 - 2022 Copyright Jan Vosátka. Kontakt, reklama: admin@fabiaauto.cz

Tato stránka používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. POKUD S TÍM NESOUHLASÍTE TENTO WEB NEPOUŽÍVEJTE! Další informace

auto