Změna podsvícení ručiček Škoda Fabia facelift

Potřebujete diody - 960-044 LED 1206 RED 45/130° led 1206 red 640nm 45mcd 130ø 2,1V AlGaInP, které se dají objednat z www.gme.cz. Je jich potřeba 8, ale je lepší objednat více, kdyby náhodou byla nějaká špatná, nebo se zatoulala ;) Až vám dojdou domů, tak se nelekněte, že vzhledově vypadají trochu jinak. Jsou to obdélníčky a né čtverečky, jako originální diody.

Dále mikropájkou odpájíte původní zelené diody a napájíte tyto červené místo nich. Je nutné dodržet polaritu, dle obrázku. Mínus poznáte podle toho, že červené diody mají na jedné straně zelený proužek a originální diody mají jeden roh jakoby ulomený.
Po napájení musí všechny červené diody svítit, jinak nastala nějaká zrada. Je tu ale jedna komplikovanost, pokud vyměníte všechny čtyři zelené diody ručiček u teploty vody a paliva za červené, budou vám svítit i červeně ciferníky. Proto se nad tyto diody musí napájet do volných plošek ještě diody zelené.

Použijte ty, které vám zbyly po odpájení z velkých ručiček. Aby se k těmto diodám dostalo napětí, je nutné dát do jednoho místa odpor (zkoušeli jsme 150 ohmovej a byl OK, svítil stejně intenzivně jako ostatní) nebo to přemostit. Na obrázku jsem to modře vyznačil. Je možné, že se někde dočtete, že stačí použít obyčejný drátek. Ten nedoporučuji, protože přes něj vám půjde do těchto diod max. napětí a to způsobí dřívější spálení všech diod.

Pokud jste správně pracovali, mělo by to takhle svítit (předem se omlouvám za kvalitu některých fotek, jo a toho drátku, co tam tak trčí si nevšímejte. To se jen zkoušelo, který odpor tam dát).
skoda fabia budiky

Pak už jen následuje poskládat budíky zpět dohromady. Po zacvaknutí tohoto bílého krytu zjistíte, že diody napájené do volných plošek, tento kryt stíní. Řešil jsem to vyřezáním obloučků (na fotce červeně orámováno) a dále zalepením děr izolační páskou (ukazují ně ty modré šipky), které sloužili původně k tomu, aby pronikalo od diod zelené světlo k ciferníkům.

Jde to i řešit jiným způsobem a to vyvést od těchto plošek horní stranou budíků dráty nad bílý kryt a zelené diody připájet na druhý konec drátů (toto jsem zjistil, když už bylo pozdě) Ovšem výše zmíněnou díru pro osvětlení ciferníků je nutno opět zalepit. Je to asi lepší v tom, že po zkompletování budíků, nebude kouskem zasahovat červené světlo do obrázku pumpy a obrázku vody na folii. Ale i v mé variantě by toto šlo ještě nějak pořešit.
skoda fabia budiky

nebo

skoda fabia budiky

skoda fabia budiky

A nyní už jen finální fotka, jak to vypadá po dvoudenním boji ... všem zúčastněným, kteří mi nějak pomohli nebo poskytly rady či nějaké plánky moc děkuju.
Přeju hodně štěstí, velkou trpělivost a cit v ruce.

skoda fabia budiky

Autor: Tangerín

Komentáře

<p>Prepajoval jsem u Fabia Rs timto stylem a nefungujou ty diody...je ale fakt ze uz pri rozebrani budiky nebyly u teploty motoru a palivomeru diody, tak nevim...nemate nekdo fotku z fabie 2003 jak je to tam napajeny??diky za radu</p>

Od Dapos (neověřeno)

Stránky

Škoda Fabia bazar

© 2011 - 2022 Copyright Jan Vosátka. Kontakt, reklama: admin@fabiaauto.cz

Tato stránka používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. POKUD S TÍM NESOUHLASÍTE TENTO WEB NEPOUŽÍVEJTE! Další informace

auto