Montáž schránky pod sedadlo řidiče Škoda Fabia

Schránky jsou originální příslušenství Škoda a je možné je tedy pořídit prostřednictvím servisní sítě Škoda. Existuje pro levé a pravé sedadlo.

Cena schránky se pohybuje okolo 500Kč. Schránka je kompletní, včetně pantů a gumových dorazů víka. ETKA ukazuje tyto díly samostatně, ale není nutné je kupovat, je zapotřebí navíc pouze 1 šroubek pro každé sedadlo. Pro připevnění schránky se jinak použijí 3 šroubky z původního obložení.

Schránky je možné domontovat do všech Fabií, co mají posuv sedačky ovládaný pákou u středu auta. Lze je montovat i na výškově stavitelné sedačky.
Schránka se montuje namísto předního dílu obložení spodní části sedačky.

Pro usnadnění montáže doporučuju vymontovat sedačku ven z auta. Pro její demontáž potřebujem zástrčnou hlavici XZN velikosti M10.

škoda fabia sedačky

Sedačka je připevněna celkem 4 šrouby, 2 vpředu, 2 vzadu. Přístupné jsou při posunutí sedačky zcela vpřed / vzad. Při vyndávání ven z auta je dobré sedačku posunout do zhruba střední polohy, aby kolejnice zbytečně netrčely a nehrozily odřením laku a plastů. I tak je potřeba vyjímat sedačku opatrně, osvědčilo se mi nejdříve ji vytočit opěradlem ke středu auta a potom jakoby vyvléknout přední hranou sedáku dveřmi ven se současným položením na "záda". Zpět potom opačným pohybem.

Šroubek č. 1 drží původní obložení, v krajním je jen zacvaknuté. Dále je potřeba vyjmout šroubky 2 a 3, pod které se připevní zároveň i schránka.

Schránku usadíme na místo, zacvakneme do obložení a zašroubujeme zpět vyndané šroubky 2 a 3 a další 2 na zadní straně schránky.

Tím máme hotovo a můžeme sedačku namontovat zpět do auta.

Autor: RST

Komentáře

Dobrý den, dal byste mi tip, kde koupit schránky za uvedenou cenu. Díval jsem se po internetu a normální cena je přes 500,- za kus. Děkuji DC

Od David Cígler (neověřeno)
Obrázek uživatele admin

To bude nejspíš chyba. Schránky se prodávají opravdu okolo 500Kč,

Od admin --

Škoda Fabia 1,4 77kW

Obrázek uživatele admin

jj CC mohu doporučit, neznám lepší obchod s ND.

Od admin --

Škoda Fabia 1,4 77kW

Stránky

Škoda Fabia bazar

© 2011 - 2022 Copyright Jan Vosátka. Kontakt, reklama: admin@fabiaauto.cz

Tato stránka používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. POKUD S TÍM NESOUHLASÍTE TENTO WEB NEPOUŽÍVEJTE! Další informace